Grāmatas, filmas, internets

Grāmatas

„Uzveiksim asinsvadu veģetatīvo distoniju” Andrejs Kurpatovs / Daugava

„Baidies un tomēr rīkojies” Sūzana Džefersa / apgāds Atēna

„Līdzeklis pret bailēm” Andrejs Kurpatovs / Vieda

„Flirts eksperta skatījumā” Andrejs Kurpatovs / Vieda

„Līdzeklis pret bezmiegu” Andrejs Kurpatovs / Vieda

„Neuztraucieties par nebūtiskām lietām” Ričards Karlsons / Zvaigzne ABC

„Jūs atkal varat justies labi” Ričards Karlsons / Artava

„Ceļvedis psiholoģijā” Džonija E.Džonstone / Dienas grāmata

"Bērnu un jauniešu psihoterapija" M.Brummers, H.Enckells / Jumava

„Tavs zemapziņas spēks” Džozefs Mērfijs / Jumava

"Dvēseļu ceļojums" Maikls Ņūtons / Atēna

"Līdzsvars tavā dzīvē" Anselms Grīns / Jumava

"Noslēpums" Ronda Bērna / izdota latviešu un angļu valodā izdevniecība / Zvaigzne ABC

"Iedvesma" Dr.Veins V.Daiers / Zvaigzne ABC

"Kad pagātne ir tagadne" Deivids Ričo / Zvaigzne ABC

"Kā pagarināt dzīvi slinkojot" Pēteris Aksts / Gulbis

"Vienkāršības māksla" Domenika Loro / Zvaizne ABC

"Depresija Izlaušanās no iekšējā cietuma" Dorotija Rouva / Jāņa Rozes apgāds

"Panic Away" Joe Barry

"The Anxiety & Phobia Workbook" Edmund J.Bourne

Boulbijs Džons „Drošais pamats”, Rasa ABC, 1998.
Grāmata aplūko personības attīstību saistībā ar cilvēkam nozīmīgām attiecībām. Iesakām pieaugušajiem, lai izprastu sevi, kā arī vecākiem, lai izprastu attiecības ar savu bērnu.

Norvuda Robina „Sievietes, kas mīl par daudz”, Jumava, 1999.
Grāmatu sastāda reāli sieviešu dzīvesstāsti un autores komentāri par to, kā sievietes iesaistās attiecībās, kas sagādā ciešanas. Iesakām sievietēm, kuras vēlas veidot veselīgas attiecības ar vīriešiem.


Osho „Drosme. Prieks dzīvot riskējot”, Sētava, 2006.
Autors runā par drosmi mainīties, kad izmaiņas ir nepieciešamas, par drosmi aizstāvēt savu taisnību, kaut arī citiem ir pretējs uzskats, par drosmi pieņemt nezināmo, neņemot vērā mūsu bailes no nezināmā. Grāmata sniedz iespēju paskatīties uz to, kur rodas bailes, kā tās izprast un kur rast drosmi paraudzīties tām acīs. Autors iedziļinās drosmes patiesajā nozīmē un kā tā izpaužas cilvēka ikdienas dzīvē.

Marks Torntons „Meditācija stresa mirklī”, Atēna, 2006.
„Rokasgrāmata pavisam aizņemtajiem”, tas ir šīs grāmatas papildus nosaukums un tas pilnībā atbilst rakstītajam.. Autors sniedz brīnumaini vienkāršu pieeju meditācijas uzsākšanai un attīstīšanai, tai pat laikā nepadarot to rietumnieciski vienkāršotu. Meditācijas būtības apraksti mijas ar nelieliem vingrinājumiem, kas palīdz gan atslābināties no ikdienas spriedzes, gan pietuvoties kam daudz dziļākam – mūsu pašu būtībai. Grāmatu var paspēt izlasīt un visus tur minētos vingrinājumus izmēģināt pāris stundās. Cik dziļa būs turpmākā meditācijas prasme, tas atkarīgs no lasītāja turpmākās praktizēšanas.

 

Filmas

"Psihoanalīze gangsteru gaumē" / "Analyse This", 1999

"Planēta K-Pax" / "K-PAX", 2001

"In Treatment" seriāls

"Soprano ģimene" seriāls

"Psihoterapeits" / "Shrink", 2009

"Prime" / 2005

"The Secret" / www.thesecret.tv


„Aizmestais”, Cast Away, ASV, 2000, rež. Roberts Zemekis. Tieši pasaules malā sākas cilvēka īstenais ceļojums pie sevis. Piedzīvojumu drāma, kas aizkustina ar galvenā varoņa pārdzīvoto un saprasto par sevi, attiecībām ar sev mīļajiem un savu dzīvi. Rekomendējama, lai uzrunātu jautājumus par laika un komforta vērtību.

„Dogvila”, Dogville, Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Somija, Nīderlande, Vācija, Itālija, Japāna, ASV, Lielbritānija, 2003, rež. Larss fon Trīrs. Daudznozīmīga filma par cilvēka personības robežām saskaroties ar citiem cilvēkiem, cilvēku savstarpējām attiecībām, varu un pakļaušanos. Iesakām plašam skatītāju lokam. Piezīme – psiholoģiski smaga filma.

„Kad vīrietis mīl sievieti”, When A Man Lowes A Women, ASV, 1994., rež. L.Mandoki. Filma ir stāsts par attiecībām starp vīrieti un sievieti, kuras izmaina alkohola atkarība un ārstēšanās no tās. Iesakām cilvēkiem, kuru dzīvi būtiski ietekmē alkohols, kuru tuvais cilvēks pastiprināti lieto alkoholu vai ārstējas no alkoholisma.

„Zemeņu lauks”, Wild Strawberrues, Zviedrija, 1957, rež. Ingmars Bergmans. Filma – daudzšķautņains cilvēka iekšējās pasaules atspoguļojums par emocionālu atsvešinātību un vientulību attiecībās ar saviem tuvākajiem. Iesakām cilvēkiem, kuriem nozīmīga ir vientulības tēma.

„Magnolija”, Magnolia, ASV, 1999. rež. Pols Tomas Andersons. Drāma par tikšanos un šķiršanos, bērniem un vecākiem, mīlestību un naidu, nāvi un dzīvi, un piedošanu. Filma palīdz redzēt plašāk un sniedz mierinājumu.

„Iepazīstieties ar Džo Bleku”, Meet Jo Black, ASV, 1998. rež. Martins Brests. Kā nepieņemt dzīvi kā pašsaprotamu lietu? Šī ir drāma par miršanu, nāvi un mīlestību. Piemērota ikvienam, kuru nodarbina jautājumi par dzīves galīgumu, piemēram, - ko es darītu ar savu dzīvi, ja man būtu atlicis dzīvot vien tikai pāris mēnešu?

„Brīnišķīgais prāts”, Beautifull Mind, ASV, 2001. rež. Rons Hovards. Drāma par slaveno matemātiķi Džonu Nēšu - zinātnieku, kurš slimoja ar šizofrēniju. Filma par garīgu slimību: ierobežojumiem, ko tā uzliek, un iespējām, kuras veido pats cilvēks. Filma palīdz izprast cilvēkus, kuri atšķiras no mums, kuri dzīvi redz un izjūt savādāk.

„21 grams”, 21 Gramms, ASV, 2003. rež. Alehandro Gonzalez – Inarritu. Cik sver dzīvība? Filma iztirzā to, cik vērtīga ir mūsu dzīvība, priekš sevis un citiem. Piemērota cilvēkiem, kuri uzdod eksistenciālus jautājumus un meklē uz tiem savas atbildes, kas nekad nav viegli, līdzīgi kā skatīties šo kino.

„Runā ar viņu”, Hable Con Ella, Spānija, 2002. rež. Pedro Almodovars. Gandrīz miesiski un garīgi sataustāmā veidā filmā savienojas nesavienojamais - ķermeniskais un dvēseliskais, ikdienišķais un unikālais, ziedošanās un noziegums, mīlestība un zaudējums. Iesakām skatītājiem, kuri vēlas iedziļināties, nevis pieķerties vienkāršiem izskaidrojumiem.

„Smilšu un miglas nams”, House of Sand and Fog, ASV, 2003. rež. Vadims Perelmans. Drāma par principiem, kultūru dažādību un traģēdiju, kas var sekot, ja cilvēki iespītējas. Skumjš stāsts par to, ka daži sapņi un akla sekošana tiem, var izpostīt savu un arī citu cilvēku dzīvi. Iesakām plašam skatītāju lokam.

„Klavierskolotāja”, La Pianiste, Francija, Austrija, 2001. rež. Mihaels Haneke. Filma izseko dziļu personības disharmoniju, kas sakņojas ģimenes attiecībās un graujoši ietekmē varones šodienu.

 

Internets

www.vegdist.lv

www.psihosomatika.lv


atslēgvārdi: veģetatīvā distonija, vegetatīvā nervu sistēma, psihosomatika, panikas lēkmes, antivsd, nomorepanic, panic-anxiety, phobias-help, ...