Aromterapija

Kas ir aromaterapija?

Aromaterapija ir zināšanu kopums par dabīgo, tīro ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību un to pareizu lietošanu - ar mērķi uzlabot pašsajūtu, veidojot harmonisku līdzsvaru starp cilvēka ķermeni un garu. Aromaterapijas pirmssākumi meklējami jau pirms apt. 5000 gadiem, tā ir viena no visvecākajām holistiskās (vispārējās) dziedniecības metodēm. Tāpat kā iebalzamēšanai, arī ārstniecisko un kosmētisko līdzekļu pagatavošanai ēģiptieši ieguva eļļas no smaržīgiem augiem. Seno zināšanu “atkal –atklājēja” franču ķīmiķa Rene-Maurice Gattefosse’ (1881- 1950) un daudzu citu zinātnieku darbības rezultātā šīs vielas ir atguvušas nozīmi un atzinību. Šodien mēs turpinām aromaterapijas tradīciju. Mūsdienu zinātniskie pētījumi apliecina, ka aromaterapija sniedz ne tikai emocionālo, bet arī fizisko labsajūtu.

 

 

Kas ir ēteriskās eļļas? Ēteriskās eļļas ir smaržvielas, kas ļoti sīku eļļas pilienu veidā atrodas augu ziedos, lapās, saknēs, sēklās un citās daļās. Augi ar to palīdzību pievilina sev vēlamos insektus, kā arī pretojas kaitīgiem mikroorganismiem. Ēteriskās eļļas tiek iegūtas ar destilācijas, aukstās presēšanas vai ekstrakcijas metodi.

Kādēļ izmanto ēteriskās eļļas? Tīro, dabīgo ēterisko eļļu aromāti uzlabo cilvēka pašsajūtu, līdz ar to arī dzīves kvalitāti. Atkarībā no sastāva ēteriskās eļļas var gan sasildīt, gan atvēsināt, gan atspirdzināt, spēcināt un atjaunot mūsu organismu. Tās spēj mazināt stresu, nomierināt un līdzsvarot, kā arī uzlabot garastāvokli un dot papildus enerēiju. http://www.lavandas.lv/

Aromātiskās eļļas ir auga dzīvības spēks, tāpēc tas pozitīvi iespaido cilvēka emocijas, attīrot un nomierinot prātu. Kā zināms, galvenais saslimšanas iemesls ir prāta nemiers. Individuāli piemeklēta aroma eļļas kompozīcija sekmīgi ārstē daudzas slimības, īpaši tās, kas saistītas ar psihi un nervu sistēmu. Savienojot aromterapiju ar fitoterapiju, cilvēks var sekmīgi pārvarēt daudzas slimības.